مشاوره دل آرام

چگونه عزيز همسرمان باشيم؟

زن‌ها بخوانند:
به ظاهر خود اهميت بدهید و هميشه لباس مناسب بپوشید. خوب آشپزي كنيد. شايد بعضي از زن‌ها آشپزي را دوست نداشته باشند و آن را وظيفه خود ندانند، اما تقريبا بيشتر مردها از همسر خود انتظار دارند يك غذاي خوب براي آنها تهيه كند.

خانه را مرتب و آرام نگه داريد. اين به معني كار كردن هميشگي شما در خانه نيست، بلكه صحبت از جو خانه است كه ظاهر مرتب نيز به آرامش آن كمك مي‌كند. خانه مرتب و آرام خانه‌اي است كه يك مدير خوب آن را اداره مي‌كند. مثلا حواستان باشد كه مايحتاج خانه تكميل باشد، جو خانه را از تشنج به دور نگه داريد و فضاي خانه را آرامش‌بخش بچينيد.

به حرف همسر خود گوش دهيد. كمتر با او سرسختانه مخالفت كنيد. دقت كنيد كه منظور ما، فراموش كردن ديدگاه‌ها و نظرات خودتان نيست. منطقي و معقول مطيع همسر خود باشيد.

اگر در كارهاي خانه از شوهرتان كمك مي‌خواهيد، كارهايي را كه دوست دارد به او بدهيد و تقسيم كار كنيد. دستور ندهيد و ايراد نگيريد.

مردها بخوانند:
اگر مي‌خواهيد هميشه براي همسر خود عزيز بمانيد اين نكات را فراموش نكنيد:

زن‌ها سرشار از احساساتند و اگر مردي بتواند قلب همسرش را هميشه راضي نگه دارد مي‌تواند هميشه براي او عزيز بماند و راضي شدن قلب با اهميت دادن  به احساسات زن اتفاق مي‌افتد. استفاده از كلام محبت‌آميز و هر چيزي كه نشان دهد شما به او علاقه‌منديد.

از او به خاطر كارهايي كه مي‌كند
قدرداني كنيد چون حتي اگر همسرتان فقط خانه‌دار باشد، كار مهم و سختي انجام مي‌دهد آن هم بدون تعطيلي و وقفه. تنها با قدرداني شماست كه خستگي از تنش در مي‌آيد.
از نظر مالي به او اهميت بدهيد و هميشه مبلغي را براي خود او در نظر بگيريد. حتي اگر خودش درآمد دارد، وظيفه شما حكم مي‌كند او را تامين كنيد.

گاهي به او مرخصي بدهيد و كارهاي خانه را خودتان انجام دهيد. اين كار 2 حسن دارد؛ اول اين‌كه همسرتان استراحت مي‌كند و دوم اين‌كه شما مي‌فهميد همسرتان روزانه چه كارهايي در خانه انجام مي‌دهد و قدر يكديگر را بيشتر مي‌دانيد.

هرگز داد نكشيد و تحقير نكنيد.
مهرباني و نرم سخن گفتن آنچنان در دل زنان نفوذ مي‌كند كه تاثيرش هزاران برابر فرياد كشيدن است و برعكس، داد و فرياد و تحقيركردن، آنچنان شما را از چشم همسرتان مي‌اندازد كه اگر بدانيد ديگر داد نمي‌كشيد.

 

مقالات مرتبط با این مطلب

حریم خصوصی همسران

چگونه با همسر سیگاری خود رفتار کنیم؟

چند راه حل ساده برای جلوگیری از طلاق

چگونه با همسر سرکش خود رفتار کنیم؟

اگر می خواهید رابطه تان بحرانی نشود،به نکات زیر توجه کنید!!

خیانت مردان به زنان

چگونه با همسر بد اخلاق رفتار کنیم؟

چرا روابط خانوادگی سرد می شود؟

دوستت دارم!