مشاوره دل آرام

خیانت مردان به زنان

مردی که دور از چشم زنش با زن دیگری ارتباط برقرار می کند بنای بی وفایی می گذارد و زنی که دائماً فکر می‌کند چه چیزی برای مردش کم گذاشته ، چه کار باید می کرده که نکرده ، خیانت خنجری است که قلب او را نشانه رفته است ، زندگیش تلخ شده و دیوار بی اعتمادی را در خانواده بنا نهاده است . وقتی علت خیانت از مردان پرسیده می شود ، می گویند همسرشان جذابیت جنسی نداشته و آنها از روابط زناشویی راضی نیستند ، مدام به آنها نق می‌زند و سرزنش می‌کند ، از ارتباط با او دلزده شده‌ام ، همسرم بدبین است و مدام کنترل می‌کند ، و دلایلی نظیر آن ، مردانی که به هر دلیلی به خود حق می دهند که نسبت به همسرشان بی وفایی کنند باید بدانند که خیانت راهکار حل مشکل نیست . او برای حل مشکلات زناشویی یا مشکلات دیگر باید از وجود روانشناسان و مشاوران مجرب استفاده نماید و حریم خانواده اش را حفظ نماید .
دلایل بی وفایی و خیانت مردان :
تنوع طلبی مردان که در واقع نسبت به آنچه دارند احساس رضایت نمی کنند و می خواهند تجربیات دیگری هم داشته باشند . تنوع طلبی می تواند ریشه در شیوه زندگی والدین او داشته باشد . البته وجود تفکر چند همسری به بافت و نظام خانواده آسیب می زند . بعضی از مردان تنوع طلبی را حق خود می‌دانند که این تفکر بسیار آسیب زا است .
سرد مزاجی زنان که موجب می شود تمایلات جنسی مردان مورد توجه واقع نشود و آنها برای تأمین بخشی از این نیاز به دنبال زن دیگری بروند . پناه بردن مرد به فضای بیرون از خانه ممکن است برای او احساس رضایت و شادکامی را ایجاد نماید و همین مسئله باعث تداوم این رفتار می شود .
زنانی که دائماً نق می‌زنند و همسرشان را سرزنش می‌کنند و بنای تحقیر او را می‌گذارند باعث می‌شوند که در خانواده آسایش و آرامش حاکم نباشد و همسرشان به فضای خارج از خانه پناه ببرد .
زنانی که مشکل نازایی دارند . در چنین موقعیتی مرد به خود حق می دهد تا زن دیگری اختیار نماید تا صاحب فرزند شود .
مردانی که خانواده کنترل کننده دارند و رابطه عروس با خانواده شوهر خوب نیست . در چنینی خانواده‌هایی مردان از طرف خانواده خود تشویق به بی توجهی و بی اعتنایی به همسر و گاهاً خیانت به او می شوند .
توصیه به زنان برای حل مشکل :
زن باید برای حل مشکل سردمزاجی به دنبال درمان برود و روابط زناشویی خود را بهبود بخشد .
در امور خانه داری ، نظم و ترتیب ، رسیدگی به امور بچه ها ، آراسته بودن خودش ، احترام به همدیگر کوشا باشد .
رفتارهای کنترل کننده را قطع نماید و چک کردن همسرش را کاملاً رها نماید .
نسبت به مرد خود شناخت بیشتری پیدا کند ، حالات روحی و عاطفی او را بشناسد ، چیزهایی که او را عصبانی می کند از میان ببرد .
زن باید صادق باشد و چیزی از مرد پنهان نکند .
شوهرش را تحسین کند و حداقل روزی یکبار از او تعریف نماید .

مقالات مرتبط با این مطلب

همسرتان را آنگونه که هست بپذیرید!

آیا رابطه بلند مدت با همسرتان میخواهید؟

خیانت زنان به مردان

5 قاعده برای ارتباط موثر زوجین

مفید ترین نکاتی که هر زنی باید انجامش بده

پذيرش مسوليت در زندگي

شیوه انتقاد از همسر

چی کار کنیم که برا همسرمون دوست داشتنی باشیم !

چگونه با همسر سیگاری خود رفتار کنیم؟