مشاوره دل آرام

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان

بسیاری از کودکان به دلایل متعدد دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به کمک افراد متخصص در زمینه های روانشناسی و روانپزشکی دارند.

اختلالات کودک عبارتند از:اختلالات یاد گیری ،اختلالات تغذیه ای،اختلالات مربوط به رشد ،اختلال مهارت های حرکتی ،اختلالات دفعی و شب اداری ،اختلالات رفتار مخرب ،کمبود توجه ،اضطراب، افسردگی ،مشکلات رفتاری ترس،خجالتی بودن ،این اختلالات معمولا با مشاوره، روان درمانی ، بازی درمانی، داروهای روانپزشکی ،آموزش والدین یا ترکیبی از روش های در مان می توان به خوبی درمان نمود.همچنین باید کودکانی که آسیب پذیزی بیشتری دارند شناسایی نمود و سعی در کمک به آنها کرد.

کودکان آسیب پذیر عبارتند از : کودکانی که در معرض مشاجرات والدین خشونت و پر خاشگری والدین قرار دارند. کودکانی که پدر ومادر آنها از هم جدا شده اند و فرزند طلا ق می باشند.کودکانی که تجربه مرگ یکی از عزیزان را داشته یا حادثه های غیر مترقبه را تجربه کرده اند. تصادف ،سیل،زلزله و یا کودکانی که مورد سوء استفاده جنسی و آزار قرار گرفته اند .

همچنین کودکانی که دچار بیماریهای نا توان کننده جسمی می باشند و این کودکان نیازمبرم به کمک روان شناس کودک را دارند . به امید داشتن محیط امن و عاری از آسیب ها برای همه کودکان .

مقالات مرتبط با این مطلب

تست شخصیت شناسی

مشاوره اختلالات روانی و جنسی

تست روانشناسی تصویری

برخورد کردن با توانایی های شناختی جدید نوجوانان

دقیق ترین تست شخصیت شناسی برای بیان خصوصیات شما

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی خانواده

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان