9092301539               تهران
9099070354         شهرستان
09100973759 مشاوره رایگان
email

نشانه های افسردگی در زنان

نشانه های افسردگی در زنان

افسردگی زنان را در سنین های مختلف تهدید می کند علت این افسردگی چیست ؟معمولا زنان بیشتر از مردان احساساتی هستند و بیشتر به خاطر فشارهای روانی داخل و بیرون خانه دچار بیماری افسردگی می شوند زنان باید از نشانه های افسردگی مطلع باشند تا بتوانند آن را درمان کنند

5 نشانه های افسردگی در زنان

1.اختلالات خواب

این نشانه در بین اکثر زنان متداول است به دلیل افسردگی خانم ها نمی توانند درست در بستر خود بخوابند یا بیشتر وقت ها بیدارند یا زیاد می خوابند این عامل باعث می شود سلامت ذهن به خطر بیفتد و در انجام کارهایشان ناکام بمانند.

2.سرزنش کردن

خانم ها وقتی دچار بیماری افسردگی می شوند  خود را مدام به خاطر هر کاری سرزنش می کنند و در انجام کارهایشان ممکن است مرتکب گناه شوند این نشانه باعث می شود افراد به خودکشی فکر کنند یا دست به این عمل بزنند.

3.احساس ضعف و خستگی

اکثر زنان در اثر افسردگی احساس خستگی می کنند حتی اگر مشغول کار سنگینی نباشند و همین باعث می شود هیچ کاری را انجام ندهند  این نشانه بیشتر به استرس آنها مربوط می شود  گاهی خستگی باعث می شود ساعت های زیادی بخوابند این افراد حتی بعد از بیداری هم احساس کسالت و گیجی می کنند.

4.مشکل در تصمیم گیری

زنان افسرده  بخوبی نمی توانند  برای زندگی خود تصمیم بگیرند و تمرکز کافی بر روی مسائل کوچک را ندارند و بارها نظر خود را تغییر می دهند  برای اینکه بر این مشکل غلبه کنند باید ذهن خود را آرام کنند.در غیر این صورت نمیتوانند درست تصمیم بگیرند.

5.خیال پردازی

زنان افسرده بیشتر خیالپرداز هستند و این دلیل میتواند موجب اضطراب در آنها شود این افراد بدون دلیل می ترسند و همیشه گوشه گیری می کنند و در انجام کارها هیچ اشتیاقی از خود نشان نمی دهند این نشانه معمولا در زنانی که افسردگی حاد دارند بیشتر دیده می شود.

برای اینکه بتوانید بر بیماری افسردگی غلبه کنید باید استرس خود را کنترل کنید چون استرس دلیل اصلی افسردگی می باشد سعی کنید در برابر مسائل ذهن خود را آرام کنید تا دچار افسردگی نشوید.


نویسنده مشاور ارشد خانواده سرور بدیعیان

نشانه های افسردگی در زنان

نشانه های افسردگی در زنان

محبت بیش از حد نوعی بیماری محسوب می شود

محبت بیش از حد نوعی بیماری محسوب می شود

اضطراب تا چه حد خوب است ؟

اضطراب تا چه حد خوب است ؟

روشهایی برای كاهش افسردگی و تجدید شادابی قسمت اول

روشهایی برای كاهش افسردگی و تجدید شادابی قسمت اول

اختلال شخصیت مرزی چیست؟

اختلال شخصیت مرزی چیست؟

استرس

استرس

دیدگاه ها.................