مشاوره دل آرام

مشاوره خانوادگی

مشاوره خانوادگی

امروزه خانواده ها با مشکلات متعددی روبرو هستند و با پیشرفت جوامع و پیچیده تر شدن آنها مشکلات خانواده ها هم بیشتر می شود . به همین دلیل است که خانواده ها نیاز به مشاوره خانواده دارند .
مشاوره خانواده چه کسی است ؟ مشاوره خانواده در زمینه های روابط بین اعضاء خانواده ، حل تعارضات خانوادگی ، ازدواج ، طلاق تا چگونگی رابطه با فرزندان ، ارتباط جنسی و زناشویی فعالیت می کند . با توجه به نابسامانی هایی که در جامعه های کنونی وجود دارد نیاز به مشاوره خانواده برای افراد ضرورت دارد . افرادی که در خانواده های مشکل دار زندگی می کنند دائماً در معرض استرس و فشارهای روانی ، افسردگی ، پرخاشگری و درگیری های متعدد هستند . این مسائل باعث می شود در زندگی احساس عدم رضایت و ناخشنودی حاکم باشد . حل مشکلات به کمک روانشناس خانواده است . از طرف دیگر خانواده هایی هم که هیچ مشکل خاصی ندارند و یا کسانی که می‌خواهند زندگی خانوادگی خود را بنا کنند برای حفظ پایه های خانواده نیاز به آموزش و راهنمایی دارند .
آموزش مهارتهای زندگی امروز برای همه افراد ضرورت دارد مثل مهارت کنترل خشم ، مهارت حل مسئله ، مهارت مقابله با استرس های زندگی ، مهارت جرأت ورزی . با توجه به همه این مسائل نیاز به مشاوره خانواده کاملاً ضروری است اما گاهاً دیده شده است که خانواده ها برای حل مشکلات خود از یک مشاوره خانواده به مشاوره خانواده دیگر مراجعه می کنند و نتیجه خاصی نمی گیرند . به افراد و خانواده ها توصیه می شود که سعی نمایند یک مشاوره خانواده مجرب را به عنوان مشاور خانوادگی خود انتخاب نمایند و از این شاخه به آن شاخه رفتن پرهیز نمایند . شما با انتخاب مشاور خانوادگی در واقع به خودتان کمک کرده اید زیرا آن مشاوره می تواند شناخت بیشتری نسبت به شما و ویژگی های شخصیتی شما داشته باشد . با توجه به شناختش بهترین راهکار متناسب با شما را ارئه دهد و یا در صورت نیاز به افراد متخصص ارجاع دهد .