اختلاف نظر افراد

در هر زندگی زناشویی اختلاف نظر وجود دارد نوع اختلاف نظر ها با هم متفاوت است گاهی اوقات اختلاف نظرها جزئی هستند و در زمان کوتاهی قابل حل می باشند گاهی هم اختلافات آنقدر بزرگ هستند که سال ها طول می کشد تا راه حلی برای رفع آنها پیدا کنیم .

اگر بین زوجین صمیمیت زیادی وجود داشته باشد باز اختلاف نظر وجود دارد در کشور ما اختلاف نظر بد به نظر می رسد و روابط خوب روابطی محسوب می گردد که هیچ اختلاف نظری در آن نباشد اما این کاملا اشتباه است رابطه ای که در آن تعارض نباشد رابطه ای سالم نیست.

اختلاف نظر تا حدی که آرامش و امنیت خانواده ها را به هم نزند طبیعی است از طرف دیگر نحوه برخورد با انتظارات از اهمیت زیادی برخوردار است در خانواده های طبیعی بیشتر مشاجرات در حد گفت و گو انجام می گیرد اما در برخی خانواده ها مشاجرات لفظی به بحث های طولانی و خسته کننده بدون نتیجه به همراه برخوردهای فیزیکی منجر می شود که  بروزاین رفتارها حاکی از شخصیت بیمارگونه زن و شوهر است.

هنگامی که درگیر اختلاف نظر می شوید باید به دو موضوع توجه کنید میزان توجه شما در حل اختلاف نظرها تاثیر می گذارد.

رسیدن به اهداف شخصی :در یک اختلاف اهداف ما با اهداف فردی دیگر کاملا فرق می کند این اهداف شخصی می توانند اهمیت فراوانی داشته باشند.

ارتباط خوب با طرف مقابل:از طرف دیگر ما  باید رابطه خود را با طرف مقابل حفظ نمائیم حفظ این ارتباط میتواند برای ما اهمیت فراوانی داشته باشد.

رهنمودها و هشدارها

روشن بین باشید :تضادهای خانوادگی اغلب جنبه های زیادی دارند سعی کنید به نقطه نظرات دیگران اهمیت دهید .

صبور باشید:گاهی اوقات اعضای خانواده حاضر نیستند در مورد این اختلاف نظر ها بحث و گفت و گو کنند به آنها فرصت بدهید تا با آن کنار بیایند.

عجول نباشید:اگر احساسات شما هنوز بی تجربه است شاید قادر به بیان کردن آنها نباشید تا قبل از اینکه در مورد احساسات تان صحبت کنید برای جلوگیری از این رخداد صبر کنید.

همدیگر را سرزنش نکنید: از عبارت های تو همیشه... و تو هیچ وقت.... استفاده نکنید زیرا باعث می شوند افراد حالت تهاجمی به خود بگیرند .