اعتیاد موبایل در کودکان

تلفن همراه یکی از به  روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی بشر است که امروزه اکثر کودکان به آن دسترسی دارند استفاده بیش از حد از این ابزار میتواند سلامتی کودکان را به خطر بیندازد حال اگر شما والدین محترم قصد دارید وابستگی کودکان تان به موبایل را کاهش دهید با ما همراه باشید.
1.با کودک صحبت کنیم
برای درمان وابستگی به موبایل در کودکان باید با کودک صحبت کنیم ارتباط عاطفی بین اعضای خانواده و توجه ان ها به گفت و گو عامل دیگری در پیشگیری از اعتیاد به موبایل است  پدر و مادرهایی که هر روز با کودکان خود صحبت می کنند و با حوصله به صحبت های آن ها گوش می کنند این شانس را دارند که براحتی بتوانند کودکانشان را قانع کنند که کمتر به سمت موبایل بروند.
2. خودمان معتادش نباشیم
اعتیاد نداشتن خود والدین به گوشی موبایل عامل مهمی است که در پیشگیری موثر است والدینی که حاضر نیستند حتی چند دقیقه ای گوشی خود را کنار بگذارند چطور انتظار دارند کودک شان کمتر به سراغ تلفن همراه برود .
3.رفت و آمد کنیم
یکی دیگر از عواملی که میتواند وابستگی کودکان مان به تلفن همراه را کاهش دهد  این است که رفت و آمد کنیم گردهمایی که  رقم زدن خاطرات خوب در زندگی ، بدون وجود موبایل به بچه ها را یاد می دهد.
4.اعتماد به نفس کودکان را تقویت کنیم
 اگر نیاز به احساس اعتماد به نفس در کودکان پیش از آن که توسط گوشی موبایل  تامین شود مورد توجه پدر و مادر قرار بگیرد اعتماد به نفسی در او پرورش می دهد که بدون گوشی موبایل هم تامین می شود.
5.از حوصلم سر نرفت نترسیم
یکی از عوامل دیگری که برای درمان از اعتیاد به گوشی موبایل در کودکان موثر است نترسیدن پدر و مادرها از سر رفتن حوصله کودکان است بعضی از والدین  که حوصله گریه بچه را ندارند به محض اینکه کودک از سر رفتن حوصله شکایت می کند گوشی موبایل را به دست او می دهند تا او ساکت شود این باعث می شود کودک هر وقت حوصلش سر رفت به سمت گوشی می رود همین عادت کم کم روی کودک تاثیر منفی می گذارد و باعث میشود کودک به گوشی موبایل وابسته شود.