اگر به همسرتان بطور جدی در مورد رابطه ای پنهانی شک دارید حتما این مطلب

در حقیقت شما دنبال این هستید که بفهمید شوهرتان، با زن دیگری رابطه دارد یا خیر؟ تصور نکنید که اگر حقیقت را بفهمید، الزاما وضع بهتر می شود چون بر فرض که متوجه شوید او با زن دیگری رابطه دارد، نتیجه اش این است که زندگیتان به اختلاف شدید کشیده می شود یا اینکه از هم جدا می شوید.

شاید بگویید کار درست همین است چون اگر فهمیدم شوهرم با زن دیگری رابطه دارد باید از او جدا شوم؛
در جوابتان باید گفت یک زن، تنها در صورتی باید از همسرش جدا شودکه آن مرد، اهل رابطه نادرست بوده باشد و بنا هم داشته باشد که کارش را ادامه دهد؛ اما در صورتی که آن مرد، مقید و متدین باشد و سابقه رابطه خلاف را هم در کارنامه اش نداشته باشد و ناخواسته - مثلا بخاطر شیطنت و دلفریبی زنی- درگیر رابطه شده باشد، در این صورت بهتر است زن، به جای اینکه از او فاصله بگیرد و دور شود، کاری کند که شوهرش از آن زن دل بکند و به سمت او برگردد.

شاید بگویید: بر فرض اینطور باشد ولی چنین مردی، دیگر به درد زندگی مشترک نمی خورد.
در پاسخ به شما باید گفت: در صورتی حرفتان درست است که این رابطه، ناخواسته سبب کجروی مرد شده باشد؛ یعنی طوری شده باشد که اگر این رابطه تمام شود، سراغ رابطه دیگری خواهد رفت؛ اما اگر خودش نیز قلبا احساس گناه کرده و ناراحت شده باشد، بطوری که بعد از قطع رابطه، تصمیم نداشته باشد که رابطه جدیدی برقرار کند، در اینصورت می توان برای ادامه زندگی، به وی اعتماد کرد.

بنابراین اگر همسر شما فرد مقیدی بوده و قبل از ازدواج هم اهل هیچگونه رابطه ای با دختران نبوده، در اینصورت نباید فعلا در پی کشف علت این رفتارهایش باشید بلکه سعی کنید بوسیله بالا بردن جذابیت خودتان دلش را به سمت خود، بیش از پیش متمایل کنید تا از آن زن، دست بردارد.
در این مرحله حتی اگر مطمئن هم شدید که همسرتان، رابطه دارد نباید بفهمد که شما در جریانید و میدانید؛ چون در این حالت، از ترس اینکه شما متوجه این رابطه مخفی شوید، آن زن را راحت تر رها و بی سر و صدا تمامش می کند!
به همین خاطر در کنار جذب همسر گاهی هم به وی غر بزنید که چرا مخفی کاری می کنی و اگر هم احیانا توجیه کرد، قبول کنید. اگر چنین رویه ای در پیش بگیرید، او بخاطر برملا نشدن ماجرا، رابطه اش را تدریجا تمام می کند. پس اگر همسرتان، اهل این حرف ها نبوده و احیانا گرفتار شده با استفاده از دو عامل جذابیت و ترس، او را درمان کنید.

اما در صورتی که خدای ناکرده تقیدات مذهبی همسر شما ضعیف و قبل ازدواج هم اهل رابطه بوده و حدس می زنید که اگر رابطه ای باشد، ادامه دار و دامنه دار خواهد بود؛ در این صورت، لازم است که مساله را روشن کنید. ولی به هیچ عنوان، پیش از اینکه خودش اعتراف به رابطه کند یا اینکه دلیل قطعی محکمه پسندی پیدا کنید، منزل رو ترک نکنید و به دیگران هم اطلاع ندهید؛ چون اگر بعدا بفهمید که اشتباه کرده اید یا نتوانید ارتباط را ثابت کنید، همین کارهای شما، به ضرر خودتان خواهد شد و او از شما طلبکار شده بگوید: با این کارهایت، آبرو و حیثیت مرا برده ای. شما هم به عنوان تهمت زدن به شوهر، سر افکنده شوید و دیگر، کسی حرفتان را در زمینه ارتباط نادرست شوهر قبول نکند.

برای شفاف شدن مساله، می توانید قدم به قدم پیش روید در مرحله اول به وضع فعلی معترض شوید و از او بخواهید که شفاف سازی کند و علت این رفتارهایش را توضیح دهد. در این مرحله می توانید از اهرم احساسات استفاده کنید تا او را وادار به حرف زدن کنید. اگر پاسخ نداد یا احیانا توضیحاتش، قانع کننده نبود، در مرحله بعد با بزرگترهای همسرتان مثل پدر و مادرش مساله را مطرح کنید و به عنوان اینکه کارهای مشکوک می کند، از آنها بخواهید که با او صحبت کنند.
این دو مرحله را انجام دهید و بر اساس نتیجه ای که به دست می آید، تصمیم به ادامه کار بگیرید و اگر راهنمایی بیشتر خواستید، حتما به مشاور و روانشناس مراجعه فرمایید.