با حسادت های عاشقانه چه کنیم

یکی از شایع ترین مشکلات بین زوج های امروزی مشکل حسادت است هنگامی که صحبت از این موضوع به میان می آید اکثر دید منفی نسبت به آن دارند اما این حسادت هم میتواند منفی و هم مثبت باشد

حسادت را معمولا اکثر افراد آن را تجربه کرده اند اما برای افرادی نگران کننده است که با وجود این حس عصبانی و گاهی پر خاشگر می شوند که در این صورت فرد  احساس نارضایتی ناامنی می کند حسادت می تواند عواقب خیلی بدی داشته باشد گاهی منجر به از هم پاشیدن یک رابطه می شود .

حسادت عاشقانه باعث می شود دیگر فرد هیچ تلاشی برای حل مشکلات شخصی و زناشویی خود نکند.

حال یک سوال آیا عشق بدون حسادت ممکن است ؟ زوج ها در اوایل ازدواج خود دوست دارند تمام وقتشان را با یکدیگر بگذرانند و به همدیگر نشان دهند که چقدر با هم تفاهم دارند گاهی دوست داشتن در حدی است که در فرد  وابستگی ایجاد می شود  و در نتیجه ممکن است  یکی از  طرفین احساس حسادت کند.

حسادت در آقایان بیشتر به علت ترس از دست دادن قدرت و برای خانم ها بیشتر ترس از طرد شدن است به طوری که فکر می کند همسرش دیگر او را دوست ندارد به همین دلیل است که خانم ها بیشتر احساسات خود را بیان می کنند.

کنار آمدن با یک فرد حسود کار بسیار سختی است مخصوصا اگر بخواهید رابطه تان را با این فرد حفظ کنید راه های برخورد با یک آدم حسود را یاد بگیرید تا بتوانید یک رابطه درست و منطقی با او داشته باشید اگر همسرتان رفتارهای حسادت آمیز از خود نشان می دهد شما هم باید تلاش کنید تا به شیوه ای درست مش کل تان راه برطرف کنید.

برای اینکه بتوانید حسادت های عاشقانه همسرتان را کنترل کنید مسیر زیر را دنبال کنید

1.علت را شناسایی کنید

گاهی اوقات رفتار خود ما باعث می شود که همسرمان احساس حسادت می کند وقتی در رابطه ما صداقت نباشد همسرمان به همان اندازه اعتمادش را از دست می دهد و این موجب می شود رابطه ما و همسرمان سرد شود یا حتی از بین برود قبل از هر چیزی علت بی اعتمادی را شناسایی کنید اگر گاهی اوقات با همسرتان صادق نبوده اید لازم است قبل از هر اقدامی  در این زمینه این صداقت  را به رابطه  میان خودتان بازگردانید.

2. با دوستی در مورد حس حسادت خود صحبت کنید

صحبت کردن با یک دوست می تواند به شما کمک کند تا حس بهتری داشته باشید و احساسات خود را براحتی بیان کنید بهتر است صحبت کنید که با فردی که به او حسادت می کنید  هیچ ارتباطی نداشته باشد حتما با کسی صحبت کنید که به حرف هایتان خوب گوش می دهد اگر با کسی صحبت کنید که به احساسات شما اهمیت نمی دهد ممکن است حسادت شما را بیشتر کند

3. از مشاوره کمک بگیرید

اگر راه حل هایی که گفتیم کارساز نبود به مشاوره مراجعه کنید مسلما یک مشاوره می تواند شما را راهنمایی کند تا حسادتان کمتر یا از بین برود اگر هنوز ازدواج نکرده اید بهتر است دقت بیشتری در انتخاب تان داشته باشد و روی ازدواج تان بیشتر فکر کنید.