تاثیرات منفی دوستان ناباب روی افراد

تاثیرات دوستان روی زندگی افراد بسیار مهم است اگر این دوستی منفی باشد باید هر چه زودتر ان را به اتمام رساند برای این که دوستانتان را بشناسید باید مطالعه کنید و از افراد متخصص کمک بگیرید تا آگاهی تان بالا برود دوستان میتوانند در موفق بودن یا شکست شما در زندگی نقش بسیار مهمی داشته باشند.

شما چه آگاه باشید و چه نباشید براحتی تحت ثاتیر اطرافیان و دوستانتان قرار می گیرید گاهی اوقات ما به طور ناخودآگاه گرفتار دوستی با افراد ناباب می شویم پیشنهاد می کنیم با چنین افرادی دوستی نکنید زیرا دوستی با آنها به زندگی شما صدمه می زند.

اثرات منفی دوستان ناباب

وقتی ما در مکانی زندگی می کنیم که افراد افسرده و شکست خورده در آنجا جمع شده اند و یکسره سیگار می کشند و مدام از زندگی گله دارند خود به خود ما هم تحت تاثیر انرژی منفی آنها قرار می گیریم دوستان ناباب براحتی می توانند افکار شما را به سمت منفی بودن سوق دهند.بسیاری از افراد که در دام اعتیاد می افتند از این نوع افراد هستند برای اینکه شما به دام این نوع مشکلات نیفتید تا میتوانید از این افراد دوری کنید.

دور شدن از هدف

گاهی اوقات شما برای زندگی تان برنامه ریزی می کنید که در همین زمان دوستان شما تماس می گیرند که یک مهمانی ترتیب داده ایم شما هم به جمع ما بپیوندید در این صورت شما وسوسه می شوید و دعوت آن را می پذیرید با رفتن به مهمانی برنامه ریزی که کرده اید به روزی دیگر موکول می کنید وقتی این شرایط بارها و بارها تکرار شود شما روز به روز از اهدافتان دور می شوید.پس با کسی دوستی کنید که بجای تلف کردن وقتتان از شما حمایت کنند.

حسادت های مخرب

برخی دوستان به حسادت های افراطی گرفتار هستند و به داشته های دیگران حسودی می کنند  چنین دوستانی همیشه به دنبال داشته های شما هستند و یا سعی می کنند شما را به تباهی بکشانند تا داشته هایتان را از دست بدهید هرگز با چنین افرادی دوستی نکنید.

دنباله رو نباشید

اگر میخواهید کاری کنید که این افراد دست از رفتارهای نامناسب خود بردارند دیگر از این افراد دوری نکنید به آنها یاد بدهید که مثل شما رفتار کنند در غیر این صورت با این دوستان همراهی نکنید.

مشاور خانواده سرور بدیعیان