ترک اعتیاد به گوشی موبایل

امروزه اکثر افراد به گوشی های هوشمند وابسته شده اند برخی از آنها  حتی حاضر نیستند یک دقیقه هم که شده گوشی خود را کنار بگذارند و به کارهای دیگری مشغول شوند  این افراد باید دنبال راه چاره ای برای کنار گذاشتن گوشی خود باشند و گرنه آسیب جدی به  خود وارد می کنند .
ما در این مقاله درباره زیان های استفاده بیش از حد از گوشی می پردازیم امید است با خواندن این مقاله  بتوانید وابستگی خود به گوشی را کاهش دهید.
راهکارهای ساده برای کاهش وابستگی به گوشی
1. بستن برخی از شبکه های اجتماعی
درست است که بسیاری از اشخاص به علت شغل خود مجبورند در شبکه های اجتماعی حاضر باشند اما این موضوع برای همه مصداق ندارد در واقع اکثر افراد بی هیچ دلیلل خاصی  در همه شبکه های اجتماعی حضور دارند ابتدا کاری که باید انجام دهید این است که برخی از این شبکه های اجتماعی را حذف کنید  تا شبکه های کمتری برای بررسی کردن داشته باشید
2.دست از سلفی گرفتن های مکرر بردارید
یکی از عوامل وابستگی به گوشی های  هوشمند همین سلفی گرفتن های بی دلیل است  در واقع شما با سلفی گرفتن های مکرر همزمان به اختلال  وسواس ظاهری و وابستگی بیش از حد به گوشی موبایل خود دچار می شوید.
3.زمان را جیره بندی کنید
زمان استفاده از تلفن همراه را در 24 ساعته محدود کنید
چک کردن پیام ها و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی را به یک زمان مشخص موکول کنید این زمان می تواند بین یک ساعت تا دو ساعت در روز باشد یا ساعت گوشی خود را تنظیم کنید که  اگ حواستان به زمان نبود از طریق هشدار گوشی بتوانید تلفن همراه خود را کنار بگذارید
4.بیخیال شوید
فکر می کنید که باید به همه تماس ها و پیامک ها پاسخ بدهید؟ اجازه بدهید برخی از تماس ها به صندوق صوتی تان برود و بعضی از پیامک ها را نخوانده بگذارید تا سر فرصت به سراغ آنها بروید به تدریج مقدار زمانی را که صبر می کنید که در موقع مناسب جواب بدهید افزایش دهید.