خیانت مردان به زنان

مردی که دور از چشم زنش با زن دیگری ارتباط برقرار می کند بنای بی وفایی می گذارد و زنی که دائماً فکر می‌کند چه چیزی برای مردش کم گذاشته ، چه کار باید می کرده که نکرده ، خیانت خنجری است که قلب او را نشانه رفته است ، زندگیش تلخ شده و دیوار بی اعتمادی را در خانواده بنا نهاده است . وقتی علت خیانت از مردان پرسیده می شود ، می گویند همسرشان جذابیت جنسی نداشته و آنها از روابط زناشویی راضی نیستند ، مدام به آنها نق می‌زند و سرزنش می‌کند ، از ارتباط با او دلزده شده‌ام ، همسرم بدبین است و مدام کنترل می‌کند ، و دلایلی نظیر آن ، مردانی که به هر دلیلی به خود حق می دهند که نسبت به همسرشان بی وفایی کنند باید بدانند که خیانت راهکار حل مشکل نیست . او برای حل مشکلات زناشویی یا مشکلات دیگر باید از وجود روانشناسان و مشاوران مجرب استفاده نماید و حریم خانواده اش را حفظ نماید .
دلایل بی وفایی و خیانت مردان :
تنوع طلبی مردان که در واقع نسبت به آنچه دارند احساس رضایت نمی کنند و می خواهند تجربیات دیگری هم داشته باشند . تنوع طلبی می تواند ریشه در شیوه زندگی والدین او داشته باشد . البته وجود تفکر چند همسری به بافت و نظام خانواده آسیب می زند . بعضی از مردان تنوع طلبی را حق خود می‌دانند که این تفکر بسیار آسیب زا است .
سرد مزاجی زنان که موجب می شود تمایلات جنسی مردان مورد توجه واقع نشود و آنها برای تأمین بخشی از این نیاز به دنبال زن دیگری بروند . پناه بردن مرد به فضای بیرون از خانه ممکن است برای او احساس رضایت و شادکامی را ایجاد نماید و همین مسئله باعث تداوم این رفتار می شود .
زنانی که دائماً نق می‌زنند و همسرشان را سرزنش می‌کنند و بنای تحقیر او را می‌گذارند باعث می‌شوند که در خانواده آسایش و آرامش حاکم نباشد و همسرشان به فضای خارج از خانه پناه ببرد .
زنانی که مشکل نازایی دارند . در چنین موقعیتی مرد به خود حق می دهد تا زن دیگری اختیار نماید تا صاحب فرزند شود .
مردانی که خانواده کنترل کننده دارند و رابطه عروس با خانواده شوهر خوب نیست . در چنینی خانواده‌هایی مردان از طرف خانواده خود تشویق به بی توجهی و بی اعتنایی به همسر و گاهاً خیانت به او می شوند .
توصیه به زنان برای حل مشکل :
زن باید برای حل مشکل سردمزاجی به دنبال درمان برود و روابط زناشویی خود را بهبود بخشد .
در امور خانه داری ، نظم و ترتیب ، رسیدگی به امور بچه ها ، آراسته بودن خودش ، احترام به همدیگر کوشا باشد .
رفتارهای کنترل کننده را قطع نماید و چک کردن همسرش را کاملاً رها نماید .
نسبت به مرد خود شناخت بیشتری پیدا کند ، حالات روحی و عاطفی او را بشناسد ، چیزهایی که او را عصبانی می کند از میان ببرد .
زن باید صادق باشد و چیزی از مرد پنهان نکند .
شوهرش را تحسین کند و حداقل روزی یکبار از او تعریف نماید .