راههای مقابله با افسردگی

اگر یکی از افراد خانواده یا دوستان نزدیک شما دچار بیماری افسردگی شد و در این مورد حرفی نزد به سراغش بروید و از او بپرسید ایا دچار بیماری افسردگی شده ای اگر از زمان شروع افسردگی مطلع شوید راحت تر می توانید به او کمک کنید یا اگر خودتان بی حوصله و بی روحیه شده اید و به زندگی امیدوار نیستید. روش های زیر را امتحان کنید تا شور و شوق به زندگی شما باز گردد.
روش های درمان افسردگی
1.دلیل افسردگی را کشف کنید
وضعیت خود را بررسی کرده و درصد حل مشکل خود باشید.اگر منشا افسردگی را درست تشخیص بدهید احساس بهتری به شما دست خواهد داد وقتی مشکل خود را به درستی شناسایی کنید براحتی میتوانید آن را برطرف کنید.
2.ورزش کنید
تحقیقات نشان داده است که ورزش آن هم روزی چند دقیقه برای درمان افسردگی بسیار مفید است اگر شما تا حالا به طور مرتب ورزش نکرده اید و دچار بیماری افسردگی هستید در طول روز چند دقیقه ای ورزش کنید ورزش کردن یکی از بهترین راهها برای غلبه بر افسردگی است.
3.مشغله خود را کم کنید
اکثر افراد به خاطر رفع مشکلات اقتصادی بیشتر وقت خود را به کار کردن اختصاص می دهند و در طول شبانه روزی خیلی کم استراحت می کنند همین خستگی و کار کردن مداوم باعث می شود شما دچار بیماری افسردگی شوید پس توصیه می کنیم استراحت کنید و برای کارهای خود مثل ماساژ وقت بیشتری بگذارید.
4.با دیگران با احترام رفتار کنید
هنگامی که ناراحت یا عصبانی هستید آمادگی آن را دارید که به راحتی خود را به دیگران نشان دهید اما توصیه می کنیم این کار را اصلا انجام ندهید زیرا ممکن است دیگران هم مثل شما ناراحت یا عصبانی باشند و به راحتی عکس العمل منفی از خود نشان دهند.