نکات طلایی در رفع دعواهای زوجین

اکثر زوج ها در هنگام جر و بحث سعی میکنند به هر دلیلی ثابت کنند که مقصر نیستند و حق با آن هاست و دلیل اصلی مشکلات ایجاد شده همسرشان است و او را مقصر همه چیز می دانند اگر قرار باشد با متهم کردن همسرتان مشکل را حل کنید باید بگویم در اشتباه هستید و این مشکل با متهم کردن همسرتان برطرف نمی شود.

اختلاف برای زندگی زناشویی خطرناک نیست اما اگر اختلافات به درستی رفع نشود زندگی زناشویی شما از هم می پاشد زوج ها در هنگام روبه رو شدن با اختلافات چند نوع برخورد دارند که ما به آنها اشاره خواهیم کرد.

1.درباره اختلافات صحبت نمی کنند و منتظر می مانند مشکل خود به خود برطرف شود.

2.واکنش های منفی از خود بروز می دهند

3.اختلافات بین خود را به صورت منطقی رفع می کنند .

رفع اختلافات زوجین قواعد و اصولی دارد ما در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم.

اختلافات گذشته را به زبان نیاورید

بعد از بروز یک اختلاف مشکلات قبلی و قدیمی را وسط نکشید با این کارمشکلات شما پیچیده تر می شوند و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا رفع شوند بهتر است هر دفعه در مورد یک موضوع جدیدتری صحبت کنید و روی مشکلات قبلی متمرکز نباشید.

مشخص کردن مسئله ای که سر ان اختلاف دارید

سعی کنید به دنبال مشکل اصلی بگردید تا بدانید درباره چه موضوعی با همسرتان بحث می کنید پیدا کردن مشکل اصلی به شما کمک می کند سریع تر آن را حل کنید.

به خواسته های خود و همسرتان بسیار توجه کنید

هر دو خواسته های خودتان را مطرح کنید و سپس نظرات همسرتان را جویا شوید مشکل را فقط از دید خودتان نگاه نکنید سعی کنید از دید همسرتان به قضیه نگاه کنید و خواسته هایش را درک کنید.

مراقب کلام خودتان باشید

در هنگام بحث به همسرتان توهین نکنید با صدای بلند با همسرتان صحبت نکنید اگر خیلی عصبانی هستید کمی صبر کنید تا آرام شوید بعد از ارام شدن شروع به صحبت کردن کنید.

نویسنده مشاور ارشد ازدواج سرور بدیعیان