چطور مرد محبوبتان را به ازدواج ترغیب کنید

 از کسی که به او نزدیک است کمک بگیرید. دوست صمیمی او یا دوست مشترک تان می تواند نقش واسطه را ایفا کند. اما یادتان نرود که این واسطه باید نسبت به ازدواج شما هم نظری مثبت داشته باشد. برایش توضیح دهید که در این گفت وگو، نباید اشاره مستقیمی به شما داشته باشد.
 
 ریشه ترس هایش را پیدا کنید
شاید او واقعا به شما علاقه دارد و تنها به‌دلیل ترسش از ازدواج، توان برداشتن گام آخر را ندارد.بهتر است واژه‌هایی که به زبان می‌آورد را زیر ذره‌بین بگذارید. یا فرد مسئولیت‌پذیری نیست یا ترس‌هایی برای ازدواج دارد.اگر مورد اول مصداق داشته باشد، شما به سادگی نمی‌توانید او را به سمت یک زندگی موفق هدایت کنید گمان نکنید که همه ماجرا به نشستن پای سفره عقد ختم می شود. زندگی با یک فرد بی‌مسئولیت، از انتظار برای به‌دست آوردن او هم زجرآورتر است.

 خیالبافی نکنید
اگراوتاکید می‌کند که با وجود دوست داشتن شما قصد ازدواج ندارد، ماندن و منتظر شدن ریسک بزرگی خواهد بود.سنگ‌های‌تان را با او وا بکنید. اگر او از دادن جواب صریح به شما طفره می‌رود، بیشتر مراقب باشید! برخی از آقایان نه حاضر به پذیرفتن مسئولیت ازدواج هستند و نه حاضرند از طرف مقابل جدا شوند.

 باج ندهید
گمان نکنید اگر به او اطمینان دهید که همه سختی‌ها را تحمل می‌کنید ماجرا تغییر می‌کند. دیدن ضعف و اصرارهای شما، می‌تواند دلیل دیگری برای عقب‌نشینی او باشد. مواضع‌تان را شفاف بیان کنید و به او بگویید که در چه شرایطی حاضر به ازدواج هستید. گمان نکنید که برداشتن مرزهای و حریم‌های یک رابطه یا فداکاری بیش از حد مشکل شما را حل می‌کند.