چطور یك جنتلمن واقعی باشید؟

جنتلمن‌ها را شاید بیشتر در فیلم‌های كلاسیك دیده‌اید یا در رمان‌های قدیمی وصفشان را خوانده‌اید؛ مردانی مودب، جذاب و مبادی آداب. آنها چه در اتاق نشیمن خانه‌شان باشند چه در یك ‌مهمانی رسمی، رفتارشان دلپذیر، متعادل و سبكشان منحصربه‌فرد است.
چطور یك جنتلمن واقعی باشید؟ و نشانه های افراد جنتلمن چیست؟

1.  نوع ایستادن نشستن شما نشان‌دهنده میزان اعتماد به نفس و كاراكتر شماست؛ بنابراین درست و استوار بایستید و بنشینید، صمیمانه دست بدهید و همیشه لبخند به لب داشته باشید.

2. بدون هیچ اما و اگری داشتن  ظاهری تمیز، شیك و متناسب از ویژگی‌های لازم برای جنتلمن بودن است اما این به معنی نیاز به داشتن سر و ظاهری كه با میلیون‌ها تومان پول دیدنی شده باشد، نیست. قانون اول این است كه لباس پوشیدن‌تان گاف نداشته باشد؛ یعنی قوانین عمومی شیك‌پوشی را رعایت كنید.

3. جنتلمن‌ها  مهارت‌های ارتباطی قوی دارند؛ مناسب‌ترین و محترمانه‌ترین لحن و كلمات را برای ارتباط با افراد دیگر انتخاب می‌كنند اما ابدا زبان‌باز نیستند.

4. جنتلمن‌ها  شنونده‌های فعال و ماهری هستند. در هیچ گفت‌وگویی پینگ‌پنگی عمل نكنید؛ یعنی بلافاصله بعد از شنیدن هر بخشی از حرف‌های مخاطب، حرف نزنید و صبر كنید تا حرف‌هایش به‌ طوركامل گفته شود.

5. افراد جنتلمن اگر با كسی قرار داشته باشند بدون اندكی تاخیر  راس موعد مقرر و حتی كمی زودتر برای ملاقات حاضر می‌شوند. برای جنتلمن‌ها ثانیه‌ها هم مهم هستند.

6. جنتلمن‌ها هرگز بیش از آنچه می‌توانند #قول نمی‌دهند.

7. جنتلمن‌ها اگر از شما خدماتی بخواهند قطعا جمله شان را با «لطفا» یا «خواهش می‌كنم» آغاز می‌کنند و ضمنا همیشه قدرشناس هستند؛ آنها از كوچك‌ترین خدمات افراد، حتما تشكر می‌كنند.

8. جنتلمن‌ها بدون هماهنگی و  دعوت به جایی نمی‌روند.

9. سخاوتمندی و دست و دلباز بودن یكی از ویژگی‌های لازم برای جنتلمن بودن است.

10. آنها یك رو دارند و در زندگی مجازی و واقعی‌شان به یك اندازه محترم و معتبر هستند.

11. جنتلمن‌ها، زمانی كه با یك خانم راه می‌روند هیچ وقت از او  جلو نمی‌زنند و به‌طوركلی در رفتار با خانم‌ها نقش حمایتگری هوشیار و مهربان را دارند كه همواره به زنان احترام می‌گذارد.

12. آ‌نها هنگام عصبانیت هرگز  فحش نمی‌دهند بلكه سعی می‌كنند از فضای تنش خود را دور نگه داشته، با خویشتنداری موقعیت سخت پیش آمده را مدیریت كنند.