چگونه با همسرمان مهربان باشیم؟

همیشه زن و مرد علاقه دارند برای همسرشان عزیز و دوست داشتنی باشند و عزیز بمانند در اوایل زندگی مشترک حفظ این  عزت میتواند به استحکام زندگی کمک کند اما اکثر زوجین با اشتباهات کوچک و بزرگ عزت خود را در زندگی زناشویی زیر سوال می برند و زندگی را برای خود و شریک زندگی شان سخت می کنند. رعایت بسیاری از مسائل  می تواند شما و همسرتان را برای هم عزیز نگه دارد و حتی در ادامه مسیر زندگی هم عزیز تر کند.
اگر می خواهید برای همسرتان عزیز باشید و عزیز بمانید بد نیست نکات زیر را همیشه به یاد داشته باشید.
صادق باشید
بهتر است همیشه با همسرتان صادق باشید صداقت شما هیچ وقت از یاد همسرتان نخواهد رفت و بی صداقتی میتواند اعتماد همسرتان به شما را از بین ببرد و همین موجب می شود عزت شما زیر سوال برود.
کم توقع باشید     
از همسرتان آنقدر انتظار داشته باشید که بتواند انتظارات شما را برآورده کند گاهی اوقات شما یک خواسته دارید که شوهرتان توانایی انجام آن را ندارد این کار شما ممکن است باعث شود رفتار شوهرتان نسبت به شما عوض شود اما اگر او را درک کنید و انتظاراتی که از عهده او بر نمی آید از او نخواهید شوهرتان شما را بیشتر دوست خواهد داشت و با شما مهربان تر خواهد شد.
صبور باشید
اگر همسرتان با تندی پاسخ شما را داد و این رفتار او خیلی شما را ناراحت کرد سعی کنید بر اعصاب خودتان مسلط باشید و آرامش خود را حفظ کنید منتظر زمان مناسبی بمانید تا همسرتان ارام شود آن موقع او را از رفتارش آگاه کنید که چقدر شما را ناراحت کرده است بهتر است با لحن خوب و ارام با او صحبت کنید تا بهتر شما را درک کند و از کاری که کرده پشیمان شود.