چگونه با همسر سرکش خود رفتار کنیم؟

اگر هر راهی را انتخاب می کنید تغییر نمی کند مدام بهانه گیری می کند و شما را آزار می دهد و با چند لحظه عصبانیت همه چیز را خراب می کند مهم نیست اشتباهی مرتکب شده باشید یا دلیل عصبانیتش شما باشید.
زنی که بدون دلیل بهانه می گیرد و با تلاش و کوشش شما عصبانیتش فرو کش نمی کند برای رام کردن چنین فردی باید بسیار تلاش کنید و راههای مختلفی را امتحان کنید.تا بتوانید او را آرام کنید.
راهی که باید دو طرف از آنها عبور کنید پس قبل از اینکه دست از تلاش بردارید و ناامید شوید ادامه مقاله را مطالعه فرمائید در این پست با راههایی که باید در ابتدای کار آنها را امتحان کنید آشنا شوید.در این صورت میتوانید مشکل را برطرف کنید.
با هم قرار بگذارید
روابط بین زوجین ،ذاتا منبع تنش است اکثر زوج ها در زندگی مشترکشان دچار تنش می شوند کمتر زوجی پیدا می شود که بگوید منو همسرم هیچ اختلافی با هم نداریم.پس بهترین راه این است که بعد از هر تنشی بدانید چکاری را انجام دهید
هیچ زن و شوهری نمی توانند در تمام لحضاتی که در کنار همسرشان نشستند با آرامی و روی یک خط پیش بروند اما هر زن و شوهری قدرت این را دارد که مانع تنش ها به معزل شود. بهتر است بخشی از این تلاش را با یکدیگر  انجام دهید و بخشی از آن را تنها برای دل خودتان انجام دهید تا در رابطه با همسرتان آسیب نبینید.
همه چیز را تحمل نکنید
با برداشتن بعضی گام ها میتوانید همسرتان را آرام تر کنید اما این را بدانید که تمام گام های شما نمیتواند تاثیر گذار باشد پیش از برداشتن قدم هایتان باید به شکلی که همسرتان پرخاشگریش را ابراز می کند نگاهی بیندازید.
اگر او با رفتارش به شما اسیب می رساند دیگر نمیتوانید کاری انجام بدهید برای درمان همسرتان از یک مشاوره با تجربه کمک بگیرید.
زن و شوهر معمولا با هم اختلاف نظر دارند میزان اختلاف نظر خیلی مهم است اگر کمی با هم اختلاف دارید حل کردن این موضوع بسیار راحت است ولی اگر میزان اختلاف نظرتان بسیار بالاست حل کردن ان کمی دشوار خواهد بود .
برای رفع این اختلاف نظر هر دوی شما باید تلاش کنید با برداشتن هر قدم شما میتوانید فاصله را کمتر کنید با کمتر شدن این فاصله شما می توانید عقاید مشترکی راجع موضوعات اصلی و مهم تر زندگی تان پیدا کنید.
سعی کنید به آنچه همسرتان در ذهن دارد نزدیک تر شوید هر حرفی را که  ازارتان می دهد رامطرح کنید یا روی یک کاغذ بنویسید سپس در موردش با همسرتان به توافقی نسبی برسید.
در گفت و گو فقط به فکر این نباشید که حرفتان را به کرسی بنشانید بلکه قرار است به خودتان و همسرتان امتیاز بدهید اگر نمیتوانید از همان ابتدا همسر پرخاشگرتان را آرام کنید از او بخواهید آرام تر صحبت کند سعی کنید زیاده روی نکنید و به اصطلاحات کوچک قانع باشید.