چگونه با همسر سیگاری خود رفتار کنیم؟

نخستین گام از شروع فعالیت شما این است که اول باید  این واقعیت را بپذیرید که همسرتان وابسته به سیگار شده چرا که بهانه ای  مثل سیگار کشیدن  تفریحی  توجهی برای فرار از پذیرش اعتیاد به سیگار است پس اگر متوجه سیگار کشیدن همسرتان شدید این واقعیت را بپذیرید که همسر شما  به سیگار اعتیاد پیدا کرده است.
دومین گام اینست که باید صبورانه باشید تا بتوانید به همسرتان کمک کنید و دوشواری های این را راه تحمل کنید شاید ترک سیگار مدت زیادی طول بکشد پس توصیه می کنیم فردی صبور باشید و نکات زیر را با دقت عملی سازید.
1.هرگز به خاطر این عمل همسرتان را سرزنش نکنید چرا که با این کار هیچ که به نتیجه نمی رسید اوضاع هم بدتر می شود
2. به حرف های همسرتان گوش کنید  و نشان دهید که او را درک می کنید سعی کنید کمتر حرف بزنید و منتظر بمانید تا او تمام حرف هایش را به شما بگوید.
4. فرد سیگاری دوست ندارد مداوم او را نصیت کنید حتی اگر  انتظار داشت باز او را نصیحت نکنید.
5. سعی کنید او را به یک محیط آرام ببرید تا دچار استرس نشود.
6. از او بخواهید که اراده کند فقط همین امروز را سیگار نکشد اگر تصمیم گرفت ولی باز به سراغ سیگار رفت به او بگویید امروز نه  اگر میتوانی فردا این کار را انجام بده سعی کنید در انتهای روز او را تشویق کنید مثلا به او هدیه ای بدهید.
7. او را با مرد دیگری مقایسه نکنید و نام افرادی که قبلا موفق به ترک سیگار شده اند را نیاورید.
8. اگر درآمد همسرتان زیاد نیست در مورد هزینه سیگار با او صحبت کنید شاید با این کار متوجه خسارت مالی که به خود میزند شود و همین دلیلی باشد که بتواند اراده کند سیگار را ترک کند.
9.اگر هیچ کدام از این راهها موثر نبود از یک مشاوره با تجربه کمک بگیرید تا به شما کمک کند مشکل سیگار کشیدن همسرتان را برطرف کند.