10 نکته‌ در زندگی که ای کاش 10 سال پیش می‌دانستیم

مبارزه کردن
هیچ وقت نگو “من نمی توانم به آن برسم” بگو “من به آن می‌رسم”

شکایت کردن
شکات کردن یکی از بزرگترین اتلاف وقت هاست. اگر می‌توانید کاری انجام دهید، در غیر این صورت ساکت بنشینید و کاری نکنید اما شکایت کردن و بهانه آوردن را کنار بگذارید!


 هیچ رابطه‌ای را بدون وجود عشق شروع نکنید!
خودتان را گول نزنید و رابطه‌ای را بدون وجود عشق آغاز نکنید، این نه برای شما منصفانه است نه برای شخص مقابل‌تان!
ورزش روزانه

 شکر گزار و سپاس‌گزار بودن
تشکر کردن را هیچ گاه فراموش نکنید و از همه چیز و همه‌کس سپاس‌گزاری کنید. می‌توانید بگویید” خدا برای این روز زیبا سپاس‌گزارم” و یا در هنگام دریافت پیامی بنویسید “برای پیام‌تان متشکرم”. تشکر کردن باعث  می‌شود وجود شما بیشتر حس شود هم برای خودتان و هم برای دیگران.

به حرف‌ها و فکر مردم اهمیت ندهید
این مشکل بیشتر مردم دنیاست! گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که ما برای خودمان زندگی می‌کنیم نه برای دیگران! نقاب‌تان را کنار بگذارید و به این فکر کنید که روزی همه خواهند مرد و به حرف‌های مردم اهمیت ندهید.

 پول مهم نیست
شاید بدانید پول در زندگی آنقدرها اهمیت ندارد، اما باید به خودتان این آموزش را دهید که این موضوع را با تمامی وجود قبول کنید. زیاد خودتان را درگیر مادیات نکنید چون اگر این کار را نکنید، غرق در آن خواهید شد!

 از قضاوت کردن دست بردارید
دیگران را فقط برای اینکه انتخابی بر خلاف انتخاب شما دارند، احمق فرض نکنید! در حقیقت شما همه چیز را در مورد دیگران نمی‌دانید، بنابراین از قضاوت کردن دست بردارید و به آنها کمک کنید.

 از چیزهای کوچک لذت ببرید
من چیزهای کوچک و کلیشه‌ای را دوست دارم، چرا که آنان حقیقت دارند، لذت‌های بزرگ آنقدرها ارزش ندارند که شما خنده و شادی‌های کوچک را از خودتان دریغ کنید.

 خیلی خودتان را جدی نگیرید!
به طور حتم شما در نوع خود منحصر به فرد هستید و مردم همگی شما را جدی می‌گیرند و احترام زیادی نیز برای شما قائل هستند. اما در نهایت ما همگی مانند مورچه‌هایی هستیم که می‌خواهند چیزی برای خود دست و پا کنند، به خودتان سخت نگیرید و نقابتان را حداقل برای خود و خانوادتان کنار بگذارید!

 به گذشته دل ندوزید و زیاد به آن نپردازید
نگاه به گذشته فقط در یک مورد می‌تواند خوب باشد، یادگیری و کسب تجربه! به یاد داشته باشید که در گذشته هیچ چیزی برای زندگی وجود ندارد!