3 راهکار برای کنترل خشم

خشم بزرگترین دشمن انسان است فردی که خشمگین می شود دیگر قدرت فکر کردن را ندارد معمولا کارهایی که فرد در زمان عصبانیت انجام می دهد همیشه نتایج منفی  به دنبال دارد اگر برای کنترل خشم از مشاوره و افراد متخصص کمک بگیرید  قطعا می توانید خشم خود را در زندگی کنترل کنید.

تمام افراد در زندگی گاهی عصبانی می شوند اما نحوه کنترل کردن آن را بلد نیستند درست است خشم و عصبانیت احساساتی هستند که به سختی می توان آنها را کنترل کرد اما با چند راهکار ساده می توان به نتیجه درست رسید.

راهکارهای کنترل خشم

1.قبل از اینکه چیزی بگویید فکر کنید

افراد معمولا در هنگام عصبانیت اختیار خود را از دست می دهند و ممکن است هر حرفی را در ان موقع به زبان بیاورند ولی بعدا از گفته های خود پشیمان شوند این پشیمانی سودی نخواهد داشت افراد باید سعی کنند در همان زمان عصبانیت خود را کنترل کنند یعنی میتوانند چند دقیقه مکث کنند  و هیچ حرفی به زبان نیاورند سعی کنید یک نفس عمیق بکشید تا خشم از بین برود شاید با این کار مشکل رفع نشود اما این روش می تواند بسیار کار ساز باشد.

2.تغییر دادن محیط

هنگامی که عصبانی می شوید اولین کاری که باید انجام دهید این است که محیطی که در آن هستید را تغییر دهید تا بتوانید خشم خود را براحتی کنترل کنید ذهن انسان معمولا روی هر موقعیت و محیطی بسیار حساس است پس به محض اینکه محیط خود را تغییر دهید ذهن شما هم تغییر موقعیت را تشخیص خواهد داد این راهکار ساده میتواند باعث شود شما خشم خود را کنترل کنید.

3.ورزش کنید

همانطور که همه ما می دانیم عقل سالم در بدن سالم است پس یک ذهن سالم باید بدون خشم باشد با فعالیت های جسمی  استرس هایی را که موجب عصبانیت شما می شوند از ذهن خود دور کنید

اگر احساس می کنید عصبانیتتان رو به افزایش است ورزش کنید تا خشمتان کاهش یابد  همچنین در کنار ورزش خوب استراحت کنید زیرا استراحت بعد از ورزش ذهن شما را فعال نگه می دارد.

نویسنده سرور بدیعیان