4 راه مقابله با استرس

امروزه  اکثر افراد  با فشارهای عصبی و استرسی درگیر هستند استرس  فی النفسه خطرناک نیست  استرس باعث می شود مراقب خودمان باشیم  مقدار آن کمک می کند تا با محیط پیرامون خود کنار بیاییم اما وقتی از حد بگذرد خطرآفرین میشود و آثار منفی به جای می گذارد چطور می شود با استرس شدید مقابله کرد؟

راه های فراوانی برای مقابله با استرس وجود دارد ما در این مقاله 4 راه حل  از آنها را به شما معرفی می کنیم پس تا پایان  مقاله با ما همراه باشید .

1.مثبت فکر کنید

از اندیشه های مثبت به جای منفی استفاده کنید از این طریق میتوانید استرس خود را مدیریت کنید زمانی که افکار منفی شما را اذیت می کند فکرتان را به سمت چیزهای خوشایند و لذت بخش متمرکز کنید در این صورت شما احساس بهتر و آرامتری خواهید کرد.

خود را دست کم نگیرید شما قدرت این را دارید که افکار منفی را از خود دور کنید و افکار خوشایند را جایگزین آن ها کنید اگر چشمان تان را ببندید و فکر کنید در یک محیط بهتر قرار دارید این به شما کمک می کند تا استرس خود را کاهش دهید.

2.درباره ی مشکلات تان صحبت کنید

اگر چیزی شما را آزار می دهد در مورد آن با دوست خود صحبت کنید البته نباید به هر کسی اعتماد کنید برخی افراد استرس شما را زیاد می کند  از این دسته افراد دوری کنید یاد بگیرید حرفایتان را با یک فرد قابل اعتماد در میان بگذارید گاهی با یک مشورت ساده همه چیز حل خواهد شد و آنگاه خواهید فهمید، شرایط آنقدر هم که فکرش را می کردید  بد نبوده است.

3.ورزش کنید

یکی از راههایی که میتواند استرس شما را تا حد زیادی کاهش دهد ورزش است معمولا کسانی که ورزش می کنند استرس کمتری نسبت به دیگران دارند در جریان ورزش اندورفین آزاد می شود و این در تقویت آرامش شما را کمک می کند پس سعی کنید حداقل روزی 30 دقیقه ورزش کنید  و خود را به آن عادت دهید.

4.همه چیز را یادداشت کنید

اگر فراموش کردن چیزی موجب استرس در شما می شود حتما آن را روی کاغذ یا چیزی بنویسید و جای مطمعنی بگذارید در این صورت اگر هم فراموش کنید از طریق یادداشت میتوانید آن را به یاد آورید و این مانع افزایش استرس در شما می شود.